Generalni direktor Telekoma Srbija Vladimir Lučić izjavio je danas Tanjugu da je Telekom Srbija u Prištini podneo žalbu na rešenje o zabrani rada na Kosovu i Metohiji odnosno o brisanju firme “MTS doo” iz registra preduzeća i naglasio da očekuje pozitivan rezultat.
Lučić je rekao da rezultate te žalbe, podnete kosovskoj agenciji za privredne registre, očekuje svakog dana, ali i da zbog nepoverenja u prištinsku administraciju pripremaju dokumentaciju za naredni korak.
“Ovo je sve ispit i za međunarodnu zajednicu”, rekao je Lučić i podsetio da su 4. avgusta dobili papir kojim Priština želi da ugasi Telekom na KIM pod “bizarnim razlogom” kako navodno član menadžmenta nema dobru dokumentaciju.
“Podneli smo žalbu jer je to prvi pravi stepen koji nam predstoji i to sa velikim argumentima na osnovu kojih očekujemo da nam se uvaži žalba i s obzirom na velike posledice koje bi gašenje Telekoma donele na KIM, da bi se 30.000 ljudi odseklo od bilo kakve komunikacije i gledanja srpskih kanala”, rekao je Lučić.
Bilo bi normalno da se prihvati žalba i prekine agonija, naveo je generalni direktor.
Ako se to ne bi desilo, tražili bi sudski privremenu meru stavljanja van snage odluke o zabrani rada MTS na KiM, što bi bio drugi korak, naveo je Lučić.
On je podsetio da su pre Kurtijevog dolaska na vlasti imali dobru saradnju sa prištinskim institucijama zaduženim za telekomunikacije, i da se poštovao Briselski sporazum.
“Godinu dana vrši se kontinuirani pritisak na našu kompaniju koji je kulminirao namerom gašenja”, rekao je Lučić Tanjugu i dodao da je do svega došlo kada su rešili da ugase Kljan Kosova najveći opozicioni medij na Kosovu, i to zato što je pisalo – Peć Republika Srbija.
Ovo je dobar ispit za međunarodnu zajednicu, da reaguju kao što su reagovali u slučaju pokušaja gašenja TV Klan Kosovo, jer nas pokušavaju da ugase iz još bizarnijeg razloga, a deo smo Briselskog sporazuma.
Lučić je naglasio da očekuje da im međunarodna zajednica pomogne u rešavanju problema.
“Zabrana našeg MTS na Kosovu i Metohiji značila bi najgrublje kršenje i praktično bespovratno poništenje Briselskog sporazuma. Optimista sam da će naša žalba biti usvojena, jer bi njeno odbacivanje značilo dramatičnu odluku Prištine, sa ogromnim posledicama. Mi sigurno ne bismo sebe dobrovoljno ugasili na KiM, oni bi morali na silu to da urade, čime bi destabilizovali region, jer bi 30.000 srpskih porodica ostalo bez svih oblika komunikacija i život bi im postao do kraja neizdrživ”, rekao je Lučić.
Izvor: Tanjug